Havuz malzemeleri

Havuz malzemeleri deyince tüketicilerin aklına gelen başlıca birkaç ekipman vardır. Motor, filtre, vana, süpürge takımları gibi ekipmanlar. Aslında geri planda kullanılan o kadar detaylı ürünler var ki sayfalar dolusu kataloglar oluşturmayı başarmıştır. Havuz malzemeleri, havuz içi ekipmanları, havuz çevre ekipmanları ve mekanik ekipmanlar diye gruplara ayrılabilir.

Havuz içi ekipmanları havuz lambası, havuz besleme nozulu, dip emiş ızgarası, havuz kaplaması gibi malzemelerden oluşur. Havuz çevre ekipmanları ise havuz kenar ızgaraları, havuz merdiveni, kaydıraklar, su oyunları, küçük şelaleler gibi malzemelerden oluşur.

Tüm yapı malzemelerinde olduğu gibi havuz ve spa malzemelerinde birbirinden farklı fiyat ve kalite standartları vardır. Hem yerli üretimde yer edinmiş olan, hem de ithal ürünler tedarik eden onlarca firma vardır. Bu durum malzeme kalitesini etkileyen unsurlar arasında yer alır. Bir havuz yapımı veya sauna yapımı için fiyat alırken, firmadan aldığınız teklifin detaylarını öğrenin. Kullandığı malzeme markalarını, kalitelerini, servis ağını araştırın ve öyle karar verin. Gerekirse burada farklı firmalardan destek isteyebilirsiniz.

Havuz kimyasalları

Dezenfeksiyon sistemi kimyasala dayalı olan havuzlar, içerisinde çeşitli kimyevi maddeleri ihtiva eder. Bu durum bazen kullanıcılar tarafından hissedilebilir. Bazen göz yakma şikayeti ile, bazen de klor kokusu çok fazla diye yakınmalar söz konusu olabilir. Aslında bu yakınmalar kullanılan havuz kimyasallarının düzenli ve doğru kullanılmamasından kaynaklanır.

Örnek verecek olursak havuzda klor kokusu özellikle kapalı havuzlarda çok dile getirilir. Eğer şoklama dışında böyle bir koku varsa, aslında havuzunuzda serbest klor düşük seviyededir. Yani olması gerekenden de az klor vardır. Bu durum bağlı kloru arttırıp kapalı ortamda kötü bir klor kokuna sebep olur. Bu da sanki çok klor atılmış havası verir. Halbuki bu kokunun giderilmesi içinse normalden fazla klor atarak şoklama yapılması gerekir.

Bunun dışında, ph düşürücü, berraklaştırıcı (parlatıcı), çöktürücü, yosun önleyici gibi çeşitli kimyasallar da vardır. Ph düşürücü aslında asidik düzenleyici olarak da anılabilir. Havuz suyunda olması gereken ph seviyesini ayarlar. Havuz sularında bölgeye göre değişiklik gösterse de ph genelde yükselir. Bunu düşürmek için ph düşürücü kullanılır. Diğer ilaçlar ise haftada bir kullanılan yardımcı sıvı kimyasallardır.

Aslında kimyasallar doğru kullanıldığı zaman bizim düşmanımız, değil dostumuzdur. Doğru oranda kullanılan klor bizi her türlü viral enfeksiyonlardan, mantarlardan ve bağırsak enfeksiyonlarından korur. Burada önemli olan bir diğer husus kullanılan kimyasal kalitesi ve sağlık bakanlığı onayının olup olmadığıdır. Kimyasal satın alırken mutlak surette en dikkat edilmesi gereken durumlardandır.

Firmamız gerek havuz malzemesi, gerekse havuz kimyasal satışı konusunda müşterilerimize hizmet vermektedir. Üstelik tüm bakanlıklardan onaylı ve güvenlik sertifikalı ürünlerimizle tüm Türkiye ‘ye satış yapmaktadır. Şehir içi ve şehir dışı tüm bölgelere havuz malzemesi ve havuz kimyasalı satışımız vardır. Bizden fiyat teklifi almadan havuzunuza kimyasal ve malzeme almayın.

AVRASYA HAVUZ

Havuz Yapım

Altayçeşme Mh. Detay Çıkmazı Sk. Öz Yaşam St. B Blok No: 4/15
Maltepe/İstanbul

Telefon: 0216 441 12 13

Cep: 0532 155 40 35

Email: avrasya@avrasyahavuz.com
Web: avrasyahavuz.com

TOP