Havuz yapımı

Aslında içi su dolu çukur anlamına gelen havuz yapımı sanıldığı kadar kolay bir iş değildir. Başından sonuna kadar titizliğin elden bırakılmaması gereken bir iştir havuz yapımı. Günümüz tatil anlayışının temel yapı taşı olan havuzlar, süs amaçlı veya spor amaçlı da yapılmaktadır.

Havuz yapımı hafriyatından, su dolumuna kadar her aşamasında dikkat edilmesi gereken birçok faktörü içinde barındıran faaliyettir.

Sırasıyla önce gerekli zemin çalışmaları yapılır ve daha sonra hafriyat çalışmasına geçilir. Hafriyat alındıktan gerekli havuz temelleri yapılır ve kaba inşaat yapılmaya başlanır. Havuz uygun kalıplarla donatıldıktan sonra beton atılır ve havuz aba inşaat anlamında bitmiş olur. Daha sonra sırasıyla gerekli sıva şap işlemleri yapılır. Sonrasında izolasyon uygulamalarına geçilir.

Buraya kadar olan kısımda en önemli olan unsurlar kalıbın düzgün yapılmış olması ve dökülen betonun uygun şartları sağlamasıdır. Bu sayede havuz yapımı aşamalarında en önemli faktör olan izolasyon uygulamasının temeli atılmış olur. İyi hazırlanmış bir kaba beton grubu izolasyon işlevselliğinde çok etkilidir. Gerekli izolasyonlar yapıldıktan sonra havuz kaplamaları devreye girer. Kaplamalar bittikten sonra havuz çukuru tamamıyla hazırlanmış olur.

Öte yandan havuzla birlikte inşaatı yapılmış olan makine dairesi kurulumlarına geçilir. Burada yer alan pompa ve sirkülasyon gruplarının seçimi havuz kullanımı açısında önemli rol oynar. Çünkü havuz pompası, havuzun kalbi niteliğindedir. İyi bir pompa seçimi ve filtre seçimi havuz konforunuzu uzun yıllar bozmadan devam ettirir. Bu bölümde önemli olan bir diğer konu ise dezenfeksiyon sistemidir. Otomatik dezenfeksiyon sistemi ile donatılan bir havuz, insan eliyle yapılacak ölçüm hatalarına mahal vermeden, havuz keyfinize keyif katacaktır. Havuz modelleri inceleyerek istediğiniz havuz tasarımı, ölçüleri hakkında ön bilgi sahibi olabilirsiniz.

Firmamız havuz yapımı konusunda siz değerli müşterilerimize koşulsuz mükemmeliyet ve memnuniyet çerçevesi içinde hizmet vermektedir. Türkiye’ nin dört bir yanında yapmış olduğu havuzlarla tecrübesine tecrübe katan firmamız, tüm havuz yapımı taleplerinize cevap vermektedir. Havuz maliyeti, havuz kaç paraya yapılır, bahçeme havuz yaptırmak istiyorum gibi bütün merak ettiğiniz konuları ve soruları firmamıza danışabilirsiniz. Ücretsiz keşif ve hızlı fiyat teklifiyle sizlere hizmet etmek için buradayız. Bizimle hemen iletişime geçin ve fiyat alın, yaklaşan yaz aylarında havuzsuz kalmayın. Siz de kendi havuzunda keyfinize bakın.

AVRASYA HAVUZ

Havuz Yapım

Altayçeşme Mh. Detay Çıkmazı Sk. Öz Yaşam St. B Blok No: 4/15
Maltepe/İstanbul

Telefon: 0216 441 12 13

Cep: 0532 155 40 35

Email: avrasya@avrasyahavuz.com
Web: avrasyahavuz.com

TOP