Prefabrik Hazır Havuz Yapımı

Prefabrik havuz yapımı konusunda son yıllarda önemli gelişmeler ortaya çıktı ve bu çeşitlilik ekonomik rekabeti de beraberinde getirdi. Tüketiciye büyük avantajlar sağlayan bu rekabet ortamı, aynı zamanda karar verme aşamasını da zorlaştırıyor. Hangi sistem daha iyi ? Prefabrik havuzu nasıl yaptırmalıyım? Hangi havuz firması daha iyi? Gibi bir çok cevabını bulamadığınız sorularla kararsız kalmak yerine, hemen bizimle iletişime geçin ve tüm sistemler hakkında bilgi edinin. Üstelik hizmet almak zorunda da değilsiniz.

Öncelikle bilinmelidir ki bu konuda hizmet veren birçok firma mevcut. İşte tam da bu durumdan dolayı müşterinin lehine olan rekabet durumu, aleyhine dönmeye başlamıştır. Prefabrik havuz yapımı konusunda çok çeşitli enstrümanlar kullanılmaya başlanmıştır ve bunların hepsi de havuz yapımına uygun malzemeler değiller. Özellikle gömme havuz tiplerinde kullanılan metal ayaklar veya paneller havuz kullanım ömrünü düşürmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken durum, toprak altında kalacak olan malzemenin bu şartlara ne kadar uyum sağladığı olacaktır.

Firmamız bu konuda son teknoloji ürünü fibercement malzeme kullanmaktadır. Üstelik panel taşıyıcı ayaklar, özel kalıplar ile ABS plastikten enjeksiyon olarak karşımıza çıkıyor. Fibercement kullanan firmalar çok var fakat, plastik ayak kullanan firmaların başında geliyoruz. Burada önemli olan gömülü tüm malzemelerin toprak altı ömrüdür. Plastik bilindiği üzere bu konuda son derece uzun ömürlüdür.

Neden Fibercement panel prefabrik havuz?

İçerisinde doğal elyaf barındıran, çimento ve silikatlarla harmanlandıktan sonra makinelerle levha getirilen fibercement levhalar aslında iç ve dış cephelerin kaplaması amacıyla üretilmiştir. Fakat gelişen teknoloji fibercement levhaların havuz yapımında da yer almasını sağlamıştır. Yapım amacını da düşünürsek bu levhalar çok dayanıklıdır. Çevre ve insan sağlığına hiçbir zararı yoktur. Silikat ve çimento için herhangi bir ömür biçilmediğinden, bu levhalara da ömür biçme durumu söz konusu değildir. Her türlü dış etkiye dayanıklıdır.Böylesine sağlam bir yapı malzemesinin havuz yapımında da kullanılması hazır havuz yapımında ve gelişmesinde önemli rol oynamıştır.

Fibercement prefabrik havuz dışında sac panel havuzlar da vardır. Toprak altı dayanımı zayıf olan sac panel havuzların günümüzdeki kullanımı oldukça azdır. Hatta birçok sac panel havuzlar, fibercement havuzlara dönüştürülmüştür.

Neden plastik ayak?

Plastik malzemeden taşıyıcı ayak mı olur dediğinizi duyar gibiyiz… Evet olur. Üstelik çok ta sağlam olur. Prefabrik havuz yapımında karkas sistemin önemi çok büyüktür. Yani iskelet yapı toprak altında hem iç, hem de dış basınca maruz kalacaktır. Üstelik yağmur suyu, nem rutubet gibi birçok dış etkiye maruz kalacaktır. Şayet burada sac ayak veya panel kullanılırsa zamanla pas ve korozyon oluşumu, ek yerlerinin zayıflayıp havuzunuzun statik yapısına etki edebilir. Üstelik sac ayaklar ve paneller kullanılarak yapılan havuzlar skimmer sistem ile sınırlıdır.

Prefabrik Havuz Yapımı

Prefabrik Havuz Yapımı

 Prefabrik havuz maliyeti

Prefabrik havuz maliyeti betonarme havuzlara göre daha düşüktür. Fiyatlar 6500-7000 eurodan başlayıp istediğiniz ölçülere göre artış göstermektedir.

Neden biz?

  • Avrasya havuz olarak prefabrik havuz yapımı konusunda kullandığımız malzemeler tüm çevresel faktör testlerine yıllar içinde tabi tutulmuş olup, tecrübeyle sabitlenmiştir.
  • Plastik ayak ve fibercement uyumu sayesinde sadece liner kaplama havuzlar değil cam mozaik ve seramik kaplamalı havuzlar da yapmaktayız.
  • Avrasya havuzda seçenek çoktur. Gizli taşmalı havuz, üstten taşmalı havuz,infinity havuz (sonsuz havuz), skimmer sistemli havuz gibi birçok seçenekle havuz yaptırma şansınız vardır.
  • Avrasya havuz olarak doğrusal her ölçüde ve derinlikte prefabrik havuz yapımı ile ilgili anahtar teslim imalat yapmaktayız. Havuz çeşitleri ve kurulum videosunu https://www.youtube.com/watch?v=GXoShL0c83E linkinden izleyebilirsiniz.

Prefabrik Havuz Yapımı

AVRASYA HAVUZ

Havuz Yapım

Altayçeşme Mh. Detay Çıkmazı Sk. Öz Yaşam St. B Blok No: 4/15
Maltepe/İstanbul

Telefon: 0216 441 12 13

Cep: 0532 155 40 35

Email: avrasya@avrasyahavuz.com
Web: avrasyahavuz.com

TOP