Süs havuzu yapımı

Günümüzde peyzaj alanlarına rağbet oldukça artmış durumdadır. Günün stresi, yorgunluğu, trafiği, iş yoğunluğu derken insanlar kendilerine vakit ayırmakta güçlük çekiyorlar. Özellikle de büyükşehirlerde yaşayan insanlar en azından oturdukları evlerini doğa içinde, su ve kuş seslerinin birbirine karıştığı ortamlarda seçmektedirler. Hatta bu doğrultuda villada yaşam isteği veya müstakil ev isteği de daha da artmış bulunmakta.

Süs havuzu yapımı

Süs havuzu yapımı

Hal böyleyken inşaat firmaları şehir merkezinde çok katlı toplu konutların yapımında peyzaj alanlarına daha çok yer ayırmaktadır. Peyzaj mimarisinin artmasıyla birlikte süs havuzu yapımı da artış göstermiştir. Özellikle de belediye kuruluşlarının yeşil alanlarda çokça kullandığı süs havuzları insanlara görsel anlamda biraz olsun güzellik katmaktadır.

Süs havuzu doğal, yapay, hareketli, dans eden havuz gibi birçok farklı varyasyonla yapılabilir. Özellikle fıskiye kullanımı ile hareketlendirilen süs havuzları boyutları itibariyle tamamen talebe ve yapılacak alana bağlıdır. Park ve bahçelerde görmeye alışık olduğumuz yansıma havuzlarıdır. Yani doğal veya yapay durgun su göleti şeklindedir. Cami avlularında veya kavşaklarda rastladığımız süs havuzları ise daha çok fıskiyeli veya kaskat şeklinde birbirine dolup taşan sistemlerdir.

Süs havuzu yapımı

Süs havuzu yapımı

Süs havuzu yapımı konusunda sonsuz fikir talebiniz olabilir. Süs havuzu yapısı itibariyle çok küçük alanlarda da kullanım imkanı sağlar. Mesela evinizin küçük olan bahçesine güzel bir koigöleti veya terasınızın bir köşesine birbirine dolup taşan küçük bir şelale. Süs havuzlarında tasarım konusunda sınır yoktur. Burada hayal gücü devreye giriyor.

Firmamız süs havuzları konusunda birçok projeye ve tasarıma imza atmıştır. Süs havuzu yapımı konusunda taleplerinizi ve sorularınızı gönül rahatlığı ile bizlere danışabilirsiniz. Avrasya havuz olarak size bir telefon kadar uzaktayız.

AVRASYA HAVUZ

Havuz Yapım

Altayçeşme Mh. Detay Çıkmazı Sk. Öz Yaşam St. B Blok No: 4/15
Maltepe/İstanbul

Telefon: 0216 441 12 13

Cep: 0532 155 40 35

Email: avrasya@avrasyahavuz.com
Web: avrasyahavuz.com

TOP