AVRASYA HAVUZ
İstanbul’ da kurulmuş olan Avrasya Havuz, başta Marmara bölgesi olmak üzere bütün Türkiye’ de hizmet vermektedir. Profesyonel kadrosu ve yenilikçi anlayışı ile kısa sürede büyük gelişme gösterip sektör içinde adından söz ettirmeyi başarmıştır
Faaliyet verdiğimiz alanlar
- Yüzme havuzu mekanik ve elektrik kurulumları
- Yüzme havuzu inşaatı
- Havuz temizliği ve periyodik bakımı
- Havuz malzemeleri satışı
- Havuz kimyasalları satışı
- Süs havuzu yapımı
- Jakuzi yapımı
- Biyolojik gölet yapımı
- Sauna yapımı
- Buhar odası yapımı
- Sauna yapımı
- Türk hamamı yapımı
- Şok havuzu yapımı
- Terapi havuzu yapımı
- Spa alanları yapımı
- Olimpik havuz yapımı
- Aquapark yapımı
- Proje çizimi
-
Danışmanlık hizmetleri

MİSYONUMUZ

Edindiğimiz tecrübeyle, kullandığımız teknoloji ve uzman ekibimizin bir araya gelmesi kaliteyi de kaçınılmaz kılmıştır. Kuruluş amaçlarımızdan biri olan ‘’Daha İyisi Yapılabilir’’ anlayışı, bizi hep ileriye taşımıştır. Müşteri ayırmaksızın, sadakatle, dürüstlükle, şeffaf ve güven ilişkisi içerisinde çalışmalar yapmanın vermiş olduğu haz ile hizmet vermek, bizi işimize daha da heveslendirmektedir. Koşulsuz müşteri memnuniyetini yerine getirmek, samimi ve seviyeli müşteri ilişkileri kurmak, verilen projeye ve zamana riayet etmek, firmamız tarafından sizlere verilen güvencedir ve taahhüdümüz altındadır

VİZYONUMUZ

Kurulduğumuz günden bugüne kadar siz değerli müşterilerimizin hayallerine dokunmak, onları şekillendirmek ve uygulamak için tüm olanaklarımızla yanınızda olmak en büyük hedeflerimizden biridir. Para her zaman kazanılır. Biz sizi kazanmak istiyoruz ve geleceğe kalıcı yapılar bırakıp, adımızdan kalite ile söz ettirmek istiyoruz. Amacımız; inşaat sektöründe parlayan yıldız olan havuz ve spa yapımında inovasyon ve yeniliklere her zaman açık olmaktır. Bundan dolayı gerekli olan bütün verileri bünyemizde değerlendirerek gelişmeye devam ediyoruz.

VERDİĞİMİZ HİZMETLER

Hızla gelişen ve stresiyle de bir o kadar yorucu olan dünyamıza hem görsel anlamda mükemmel eserler bırakabilmek, hem de sağlıklı yaşamın vazgeçilmezi haline getirebilmek için havuz ve spa anlamında birçok alanda anahtar teslim hizmet vermekteyiz.

Yüzme Havuzları

Yüzme Havuzları

İsteklere göre özel ölçülerde yapılabilen şahıs ve site havuzları; dışında uluslararası müsabakalar için FINA standartlarında yapılan havuzlardır. Kapalı ve açık alanlarda uygulanabilir.

Aquaparklar

Aquaparklar

Su parkları günümüzde birçok etkinliğe ev sahipliği de yapabilen, içerisinde su kaydırakları, yüzme havuzları, dalga ve sörf havuzları bulunduran geniş kapasitelere sahip eğlencenin suyla buluştuğu alanlardır. Açık alanlarda su parkları yapıldığı gibi kapalı alanlarda yapıldığı örnekler de mevcuttur.

Süs Havuzları

Süs Havuzları

Süs havuzları farklı büyüklüklerde ve çok çeşitli olabilmektedir. Süs havuzlarında bulunduğu alanlara estetik kazandırmak için, farklı noktalardan akan şelaleler, fıskiye sistemleri, su perdeleri ile değişik heyecanlar ve görsel zenginlikler katılabileceği gibi, renkli aydınlatma sistemleri ile büyülü atmosferler oluşturabilir.

Yapay ve Biyolojik Göletler

Yapay ve Biyolojik Göletler

Biyolojik göletler; insanlar, hayvanlar ve bitkiler için doğal bir yaşam alanı sağlamakta ve insanlar kendilerini doğal ortam içinde bulmaktadırlar. Biyolojik göletler içinde hiçbir kimyasal madde bulunmamakta su; bitki, bakteri ve zooplankton yardımıyla temizlenmektedir. Biyolojik süs göletleri ekonomik kurulum, çok düşük işletim maliyeti ve doğal bir sistem olması kullanım alanlarında getirdiği satış üstünlüğü avantajı sayesinde tercih edilmektedir.

Şok Havuzları

Şok Havuzları

Sıcak ortamlarda gevşeyen kaslarımızın sıkılaşması için kullanılan soğuk şok uygulamasıdır. İdeal bir Şok havuzunun su sıcaklığı 15°C - 16°C olmalıdır.  Gevşemiş kaslarımız soğuk su içerisine girdiğinde kan dolaşımı hızlanır ve sinir uçları uyarılarak ağrıların son bulmasına yardımcı olur.  Bu işlemler zamana yayıldığında metabolizmanızın güçlendiğini hissedebilirsiniz. Buhar odası, hamam, sauna gibi ortamlarda yüksek sıcaklık sebebiyle damarlar genleşir ve toksin maddeler atılır. Bu deneyimler sonrasında zaman kaybetmeden kullanılması gereken şok havuzu ile damarlar büzülerek vücuda direnç kazandırır.

Terapi Havuzları

Terapi Havuzları

Dünyanın beşte dördü ve bedenimizin üçte ikisinin suyla kaplı olduğunu düşünürsek, suyu çevremizde keşfedilemeyen doğal tedavi yöntemi olarak görebiliriz. Bu doğrultuda ısıtılmış deniz suyu kullanılarak veya çeşitli minerallere sahip tuzlar kullanılarak oluşturulan çok çeşitli terapi havuzları mevcuttur. Daha çok fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezlerinde örneklerini görebiliriz.

Jakuzi

Jakuzi

Jakuzi; sıcak suyla doldurulmuş, hidroterapi ve eğlence amacıyla kullanılan küçük havuzlara verilen addır. Masaj için gereçler de bulundurabilen jakuziler spa olarak da adlandırılmaktadır.

Kapalı alanlarda kullanılan küvetlerin tersine, jakuziler aynı anda birden çok kişinin girebilmesine olanak sağlayacak biçimde tasarlanmıştır. Bunun yanında, kullanılan su boşaltılmamakta; yüzme havuzlarında kullanılana benzer bir yöntemle temizlenmektedir.

Türk hamamı

Türk hamamı

Türklerin yaşamında hamamlar sadece bir yıkanma yeri değil, daha ötesi sağlık, sosyal ve kültürel etkinliklerin yaşandığı merkezler olmuştur. İnsanoğlunun yaşamsal gereksinimlerinden biri olan suyun sağlık amacıyla kullanımı, hamam ve kaplıca gibi su mekanlarının yapımına yol açmıştır. Bu yapı türlerinden biri olan hamamlar, insanların özellikle yıkanma ve temizlenme ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Bunun yanı sıra, hamamlar her dönemde toplumların dini inançları doğrultusunda mimari şekillenme göstermiş ve sosyal yaşantıların bir parçası olmuştur.

Günümüz teknolojisi sayesinde çeşitli zemin ısıtmaları ile aynı atmosferi yaşatacak uygulamalar yapılabilmektedir.

Sauna-Fin Hamamı

Sauna-Fin Hamamı

Fin hamamları (saunalar), Türk hamamından oldukça farklı bir geleneğin ürünüdür.  Kayıtlara göre ilk saunalar MS 5. ila 8. yy'da ortaya çıkmıştır. Erken dönem saunalar bir tepenin veya höyüğün içine kazılmıştır. Araç-gereç ve teknoloji ilerledikçe ahşap binalar kullanılmaya başlanmıştır. Bir şöminede taş parçaları odun ateşinde ısıtılır. Odadaki hava ısındıkça ateşten çıkan rayiha da odayı kaplar.

Sıcaklık istenen dereceye gelince duman odadan temizlenir ve yıkanmak isteyenler girer. Yanan tahtaların odaya sinen kokusu, temizlenme töreninin bir parçasıdır. Bu tür kokulu banyoya Fince savusauna (duman saunası) denir. Çoğu kişi dumanın ve tahtanın kokusunu rahatlatıcı bulur.

Sauna genellikle 40-90 derece sıcaklığa sahip, insanların oturabilecekleri veya uzanabilecekleri kadar büyüklükte olan ahşaptan yapılmış sıcak hava banyosu yapılan yerdir. Uygun bir teknikte yapılmış bir sauna da %5-10 arasında nem olması insanın oda içindeki yüksek sıcaklığa dayanmasını sağlar. Saunanın temel ısısının çıkış noktası olan kızarmış soba taşlarının harareti 200 dereceye kadar yükselir.

Günümüzde de varlığını sürdüren saunalar çağdaş teknolojik imkanlar sayesinde artık apartman dairelerinde bile kurulabiliyor. Teknolojinin sağlamış olduğu imkânlar sayesinde gelişmiş sistemlerle kurulan saunalar tarihe oranla daha güvenli ve sağlıklı diyebiliriz.

Buhar Odaları

Buhar Odaları

Buhar Odaları yorgun düşen vücudunuzu dinlendirmek, tüm günün stresini atmak kendinizi rahat ve huzurlu hissetmenizi sağlamaya yardımcı olur. Buhar odalarının birçok yararı vardır; mesela kaslardaki ağrıları yok eder, derinin altına kadar temizlenmesini sağlar ve en önemlisi de vücudun ihtiyaç duyduğu nem oranını sağlar. Buhar odası sistemi içerisinde elektronik bir cihaz bulunmaz.

Prefabrik Havuzlar

Prefabrik Havuzlar

Hazır havuzda kullandığımız fibercement paneller; silis kumu, çimento ve bağlayıcıların bir proses ile karışımından yapılmış olup fırınlandıktan sonra piyasaya verilmektedir. Silis kumu camın ana hammaddesidir. Camın atmosfer etkilerine dayanım özelliği fibercement plakalarda da vardır. panallerimiz pas yapmaz, deforme olmaz, mikrop tutmaz, toprak altı etkilerine dayanıklıdır. Piyasada yapılan ve ithal edilen diğer prefabrik havuz sistemlerinde kullanılan paneller; sac, galvaniz sac, plastik, polimer veya aliminyumdan yapılmaktadır. Bu malzemelerin hiçbirisi fibercementin gösterdiği uzun ömürlü dayanımı sağlayamaz.

Fibercement levhalar silis kumundan yapıldığı için kargir bir özellik gösterir. Havuz duvarlarında en gayrimüsait yükleme durumunda (Havuz içi dolu dışı boş, havuz dışı dolu içi boş) yüklemelerde panellerde hiçbir deformasyon gözlenmemiştir.

Havuz ekipmanları ve kimyasalları satışı

Havuz ekipmanları ve kimyasalları satışı

Sağlık Bakanlığından onaylı nadir markaların bayiliğini yapan Avrasya Havuz; havuz ekipmanları ve kimyasallarının satışını gerçekleştirmektedir. Ekonomik, aynı zamanda kalite sertifikalarına sahip ürünlerimizden yararlanmak için iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz. Sevkiyatlarımız İstanbul içi kendi araçlarımızla, İstanbul dışı Kargo ile yapılmaktadır.

Havuz Bakımı

Havuz Bakımı

Avrasya Havuz’ la havuzlarınız uzman ve güvenilir ellerde.

Avrasya Havuz olarak sertifikalı havuz operatörlerimizle; havuzlarınızın periyodik bakımlarını, su analizlerini ve havuz suyu şartlandırmalarını en uygun fiyatlarla çözüme ulaştırmaktayız.

Avrasya Havuz Proje ve Danışmanlık Hizmetleri;

Uzman kadromuzla havuzlarınızı projelendirmekte ve danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

TOP