BLOK BETON HAVUZ

Yıllar geçtikçe, tüm sektörlerde olduğu gibi, havuz sektöründe de bir takım yenilikler, meydana gelmiştir. Bu yenilikler, beraberinde rekabet ve düşük maliyetli havuz sistemlerini de, gündeme getirmiştir. Günümüzde, birçok çeşitli sistemler ile havuz yapılmaktadır. Betonarme sistem, panel sistem, fiber sistem ve hatta yığma tuğla ile havuz karkas sistemleri kurulmaktadır. Her birinin sağlam ve güvenilirliği üstlenici firma tarafından, garanti altına alınmaktadır.

Günümüz şartlarına, havuz yapımına karar veren, birçok müşterimiz, ekonomik, sağlam ve garantili olması konusunda bir takım araştırmalar yapmaktadır. Yapılan bu araştırmaları, kendi kıstaslarına göre, bir süzgeçten geçiren müşterilerimiz, günün sonunda bir kararsızlıkla, karşı karşıya kalmaktadır. Çünkü, bu araştırmalar yapılırken bazı sistemlerde, maliyetin düşük olması, bazı sistemlerde ise sağlamlık ön plana çıkmaktadır. Her ikisinin bir arada olduğu, sistemler bu yapılara göre biraz, daha yüksek maliyetli çıkmaktadır.

BLOK BETON HAVUZ

BLOK BETON HAVUZ

Blok Beton Havuz Nedir?

Avrasya havuz firması olarak, uzun araştırmalar sonucunda prefabrik havuz yapımında bir ilke imza atarak, blok beton havuz sistemini geliştirmiştir. Betonarme yapıdan hiçbir farkı olmayan, blok beton havuz sisteminde, düşük bütçe, uzun ömürlülük, düşük işletme maliyetleri ön plana çıkmaktadır. Yıllardır, prefabrik havuz sistemlerinin kendi içinde birçok çeşitli materyal kullanımına rastlamaktayız. Her biri farklı maliyetlerde ve hatta yer yer betonarme maliyetlerine çıkabilmektedir. Üstelik, kullanılan bazı malzemeler, sadece düşük maliyetli olabilmesi için, havuz yapımına uygun olup olmaması bile hala tartışma konusudur.

Blok beton havuz sistemi, prefabrik havuz yapım konusunda, firmamızın girişimleriyle yerini almış bulunmaktadır. Bu doğrultuda, Türkiye’de ilk ve tek blok beton havuz sitem üreticisi olma unvanını da elinde bulunmaktadır. Kısaca blok havuz da diyebileceğimiz, bu sistem çok düşük maliyetler ile müşterilerimizin beğenisine sunulmuştur.

Prefabrik havuzlarda, asıl amaçlardan biri de havuzun yapım süresini en aza indirmektir. Bildiğimiz üzere birçok prefabrik havuz sistemi, 10 ila 15 gün gibi kısa bir sürede yapım hızıyla yüzmeye hazır bir duruma gelmektedir.

Blok beton havuz sisteminde de diğer prefabrik havuz sistemlerinde olduğu gibi, 10-15 gün gibi kısa bir sürede kurulum ve yüzmeye hazır biçimde teslim ediyoruz. Blok beton havuz sistemi, yani blok betonarme sistem havuzlara en yakın, havuz sistemi olarak karşımıza çıkıyor. Böylesine sağlam bir havuzun, bu kadar kısa sürede yapılıyor olması, birçok avantajı da beraberinde getirmektedir.

Blok beton havuz sisteminin sağladığı avantajlar bununla sınırlı değildir. Panel havuzlar ve diğer birçok prefabrik havuz sistemi, sürme esaslı çimento bazlı izolasyon uygulamalarına uygun değildir. Kullanılan sac ayaklar, sac paneller, fiber yapılar bu durumun önünde engel teşkil etmektedir. Bu bakımdan, diğer prefabrik havuzların nerede ise, bütünü mozaik veya seramik kaplamaya uygun değildir. Blok beton havuz sistemi ise, adı üzerinde beton bir yapı olduğundan, bütün su yalıtım malzemeleri ile, tam bir uyum içindedir. Bu bakımdan blok beton sistemleri mozaik veya porselen gibi konsept ürünlerle kaplanabilmektedir.

Beton Blok Havuz

Beton Blok Havuz

 

Blok beton havuz sistemi sadece yüzme havuzlarında değil, çocuk havuzlarında, süs havuzlarında ve göletlerde de büyük görev üstlenmektedir. Desenli veya düz üretimi olan, blok betonlar, süs havuzu yapımında da mükemmel avantaj sağlamaktadır. Tek tarafı düz, diğer tarafı desenli olan veya her iki tarafı düz üretimleri vardır. Bu bakımdan süs havuzlarında, toprak üstü yüzme havuzlarında, çocuk havuzlarında kullanımında oldukça kalıcı çözümler sunar.

UZUN SÜREN ŞANTİYE ORTAMINA SON

Zaman kavramının büyük önem taşıdığı, şu yüzyılda birçok insan yapılacak olan, işin süresini göz önünde bulundurmaktadır. Üstelik inşaat gibi bir faaliyeti içinde barındıran, insanların yaşam standartlarını etkileyen, gürültülü, tozlu ve arkasında bir şantiye yığını bırakan, işler söz konusu ise zaman daha da önem kazanmaktadır. Bu doğrultuda havuz yapımı gibi, insanların keyifle vakit geçirecekleri, alanlar inşa etmekten bile alıkoymaktadır. Beton yapıların inşası prefabrik yapılara göre daha zahmetli ve uzun süreler alır.

Blok beton havuz sistemleri, prefabrik havuzlarda olduğu gibi, kısa sürede kurulum imkanı sunmaktadır. Bu sayede, uzun süren şantiye ortamından kurtulursunuz. Evinizde oturum devam ederken, bile bu sistemle kısa bir sürede havuz sahibi olabilirsiniz. Havuz yaptırmaya ne zaman karar verirseniz verin, 10 gün sonra havuzunuzun yüzülebilir bir konumda size teslim edileceğini bilmek, müşterilerimizi ve bizleri memnun etmektedir.

BLOK BETON NEDİR?

Blok beton; içerisinde agrega, çimento ve suyun ihtiyaca yönelik belli oranlarda karışımından meydana gelen, duvar malzemesidir. Geçmişten günümüze, duvar yapımında birçok malzeme kullanılmaktadır. Tuğla, briket, gazbeton gibi birçok yapı elemanı hala inşaatlarda duvar bölmelerinde kullanılmaktadır. Blok beton ise, daha çok taşıyıcı görevi üstlenmektedir. Yapımı sırasında kullanılan vibrasyon ve sıkıştırma teknikleri ile birçok alanda taşıyıcı anlamında, kullanma imkanı tanımaktadır. Yüksek istinat duvarları, bahçe bölmeleri, yığma beton yaşam alanları gibi yapılarda blok beton tercih sebebi olmaya başlamıştır.

YERLİ ÜRETİM

Son yıllarda yerli üretime katkı amacıyla birçok ürün, girişimci firmaların katkısıyla ülkemizde üretilebilmektedir. Bu sayede dışa bağımlılıktan kurtulup, yerli sermayeye katkı sağlamak amacıyla blok betonları, bünyemizde üretmekteyiz.

BLOK BETON HAVUZ 1

Kendi tesislerimizde, istenilen stoklarda üretimi sağlanan, blok betonlarla birçok alana ürün tedariği sağlamaktayız. TSE ‘den onaylı blok beton ürünlerimiz peyzaj mimari ve çevre düzenlemelerinde, oldukça kullanımı yaygın olan bir üründür.

BLOK BETON HAVUZ SİSTEMİNİN AVANTAJLARI

  • Kısa sürede kurulumu yapılmaktadır.
  • Beton sistemli havuzlar kadar mukavemet sağlamaktadır.
  • Toprak altında yıllarca bozulmadan durabilmektedir.
  • Her türlü havuz yapımına olanak sağlamaktadır.
  • Havuz yapımında önemli faktör olan yalıtım konusunda prefabrik havuzlar içerisinde en uygun yapı materyalidir.
  • Yapımı sırasında oluşturulan duvarlar, taban betonuna demir donatı ile bağlı olduğundan çok güçlüdür.
  • Gereksiz şantiye kirliliğine sebep olmaz.
  • Desenli üretimi olması sayesinde peyzaj alanlarınıza güzel ambiyans katar. Özellikle de tek tarafı taş desenli olan blok betonlar, toprak üstü yüzme havuzları, süs havuzları ve çocuk havuzları yapımında, ekstra bir sıva, boya veya dekorasyona ihtiyaç duymadan kendinden deseniyle hem mali, hem de görsel anlamda büyük katkı sağlar.
  • Yapımı sırasında bir ütün olarak işleyiş gösterir.

Avrasya Havuz olarak Türkiye’ deki ilk ve tek blok beton havuz üreticisi ve uygulayıcısı olarak sizlere her konuda destek vermekteyiz. Prefabrik havuz dünyasında kısa sürede kendine yer edinmeyi başaran blok beton havuz sistemleri ile ilgili anahtar teslim hizmet vermekteyiz.

BLOK BETON HAVUZ 2

Siz bize sadece havuz yapılacak yeri gösterin.

Hafriyat, zemin betonu, filtrasyon sistemi ve kaplama sistemi dahil olmak üzere bütün iş yüklerinden sizleri muaf tutuyoruz.

Siz kendi hayatınızla meşgul olurken, biz kendi işimizi yapalım.10 gün gibi kısa bir sürede en ekonomik fiyatlarla havuz sahibi olmanın tadını çıkarın.

Bizlere hemen ulaşabilirsiniz. İstanbul içi ve yakın illerde kampanya fiyatlarımız geçerlidir. Tüm Türkiye’ de hizmet veren firma olarak, diğer iller için bizi arayıp danışmanız yeterli olacaktır.

Altayçeşme Mh. Detay Çıkmazı Sk. Öz Yaşam St. B Blok No: 4/15 Maltepe/İstanbul

Telefon: 0216 441 12 13

Cep: 0532 155 40 35

avrasya@avrasyahavuz.com