Tuz Odası Yapımı

Tuz Odası Nedir? Faydaları nelerdir?

Tuz odası, yeraltında bulunan tuz mağaralarının şifasından faydalanmak adına, gelişen teknolojinin sunduğu imkanlarla birlikte, kliniklere, yaşam merkezlerine, terapi merkezlerine, otellere ve artık neredeyse evlerimize kadar ulaşan sistemlerdir. Tuz odası birçok hastalığın alternatif ve destekleyici tedavisinde başarısını kanıtlamıştır. Özellikle solunum yolu hastalıklarının tedavisinde çok etkili olduğu gözlemlenmiştir. Astım, grip, alerjik astım gibi üst solunum yolu hastalıklarının yanı sıra, egzama, sedef, kaşıntı gibi çeşitli deri hastalıklarının da tedavisinde yardımcı rol oynar. Bunun yanında sinirsel bir takım bozukluklara, konsantrasyon bozukluğuna da iyi geldiği bilinmektedir.Ayrıca sağlıklı bile olsanız günün stres ve yorgunluğunu atmak üzere kullanmanızda hiçbir sakıncası yoktur. Öyle ki şu anda dünyada birçok ülkede bazı hastanelerde ve özel terapi merkezlerinde tuz odalarına rastlamak mümkündür.

TUZ ODASI YAPIMI

TUZ ODASI YAPIMI

Tuz Odası Kullanımı

Tuz odası kullanırken elbiselerinizin kuru olmasına özen göstermelisiniz. Ayakkabı, terlik veya çorap kullanılmamalıdır. İçeride yapmanız gereken tek şey düzenli ve kontrollü nefes alıp vermek. Bu sayede soluduğunuz tuz iyileştirme konusunda size destek olacaktır. Yarım saatlik bir seans sırasında vücuda alınan tuz miktarı, bir öğün yemekte alınan tuz miktarının %10 u kadardır.

Tuz odası kullanımı tedaviye destek, terapi şeklinde olacaksa başlangıçta 4-6 gün aralıksız kullanılmalıdır. Seanslar 40-60 dakika süre ile yapılabilir. Sonrasında ayda iki defa tekrarlanması, terapilerinizden yüksek verim almanızı sağlar. Çocukların kullanımı konusunda herhangi bir kısıtlama söz konusu değildir. Fakat siz yine de küçük çocuklarınız için terapi almadan önce doktorunuza danışınız. Özellikle kanser ve tüberküloz geçmişi olan, kalp yetmezliği, yüksek tansiyon ve ateşli enfeksiyon gibi rahatsızlıklarınız varsa tuz odasını kullanmayın.

TUZ ODASI YAPIMI

TUZ ODASI YAPIMI

Tuz Odası Nasıl Yapılır?

Tuz odası yapımında çok büyük alanlar gerekmez. Evinizin küçük bir odasını bile tuz odası yapabilirsiniz. Tuz odası yapımında gelişen teknoloji ürünlerinin çok büyük katkısı vardır. Kullanılan tuz jeneratörü, tuz odası yapımında en önemli rolü oynar. Tuz jeneratörleri uygun bir noktaya yerleştirilir ve üretilen tuz 1-5 mikronluk partiküllerle tuz odasına buharla birlikte verilir. Tuz odası çalışma mantığı bu şekildedir. Tabi burada etken diğer unsurlar da vardır. Tavan ve zeminin tuzla kaplı olması, duvarların komple tuzla kaplı olması tuz mağaralarının ambiyansını yaşatmak için önemlidir.

Tüm yapı unsurlarında olduğu gibi, tuz odası yapımında da belirli aşamalar vardır.

Tuz Odası Yapımı Aşamaları

  • Tuz odasının yapımı için kullanılacak, amaca uygun yer seçimi,
  • Nasıl bir tasarıma sahip olacağı,
  • Eldeki verilere göre ve tasarım hayaline göre projelendirilmesi,
  • Projedeki tasarım ve altyapı detaylarının uygulanması,
  • Tuz odası iklimlendirme sistemlerinin kurulması
  • Kaplamaların yapılması,
  • Aydınlatma armatürlerinin yapılması,
  • Opsiyonel olarak müzik sistemi yapılması
  • Cihazların yerleştirilmesi ve devreye alınması
Tuz odası maliyeti

Çeşitli imalat türleri bulunan tuz odası maliyetleri, ölçülere göre, tasarıma göre, istenilen opsiyonel malzemelere göre farklılık göstermektedir. Her ne kadar maliyetler değişkenlik gösterse de firmamız üstün bilgi birikimi ve kaliteli ürünleriyle tuz odası yapımında öncü firmalar arasında yer edinmiştir. Üstelik kalite ve ekonomiyi aynı çatı altında buluşturarak siz değerli müşterilerimizin memnuniyetini kazanmıştır. Tuz odası yaptırmak istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçerek bilgi edinebilirsiniz.

AVRASYA HAVUZ

Havuz Yapım

Altayçeşme Mh. Detay Çıkmazı Sk. Öz Yaşam St. B Blok No: 4/15
Maltepe/İstanbul

Telefon: 0216 441 12 13

Cep: 0532 155 40 35

Email: avrasya@avrasyahavuz.com
Web: avrasyahavuz.com

TOP